Typy masáží
Masáž miminek a dětí (od 3. měsíce)

Popis techniky: Speciální masáže primárně působí na PSYCHICKÝ vývoj dítěte, dává pocit klidu, pohody a bezpečí. Dotyková terapie upevňuje vztah mezi maminkou a miminkem, u tatínků pak často pomáhá vztah teprve utvářet.

Další důležitý účinek dětských masáží je pozitivní vliv na svalovou soustavu, zlepšení pružnosti svalů a kloubů, koordinace pohybů. Příznivě je ovlivněno také trávení a vyprazdňování miminka, posiluje se dýchací a nervový systém.

Masáž nabízí čas, který můžou rodiče aktivně s miminkem strávit. Kojencům a batolatům přináší účinky po stránce emoční i fyziologické.

FYZIOLOGICKÉ - řadíme sem stimulaci krevního systému, stimulaci proudění lymfy, stimulaci orgánů trávicího traktu - urychluje průchod potravy a vyprazdňování bříška. Masáž podporuje produkci růstových hormonů hypofýzy. Taktéž se zlepšuje svalová koordinace, pružnost kloubů a svalů. Stimulace nervového systému, který je důležitý pro správný neurologický a motorický vývoj dítěte.

EMOČNÍ - fyzický kontakt stimuluje smyslovou vnímavost miminka. Podporuje sebejistotu, emoční bezpečí a důvěru. Správná masáž navozuje spánek, což je důležité u neklidných děti, nespavosti nebo v období prořezávání zoubků. Maminkám s poporodní depresí pomáhají masáže překonávat jejich negativní pocity.

Masáže mohou pomoci při zotavování specifických dětských nemocí jako jsou nachlazení, astma, trávicí obtíže, neklidné spaní a jiné.

Během několika návštěv se rodiče mohou masáž naučit a následně provádět doma :-)

Cena 200 Kč

Medová a detoxikační masáž

Masáž včelím medem patří mezi staré a ověřené postupy lidového léčitelství. Léčivá síla včelího medu působí pokožkou přímo na organismus. Svým detoxikačním účinkem osvobozuje medová masáž celé tělo od usazenin, které se v průběhu let nahromadily z životního prostředí, potravin a léků. Je vhodná také při vyčerpání, stresu, nervových poruchách, chronických nemocech a proti stárnutí pleti. Při masáži medem dochází nejen k čištění pórů, ale také k důkladnému prokrvení pokožky. Kromě výborných účinků na pleť medová masáž zároveň silně oživuje celý organismus.

Lymfatická masáž

Lymfa je málo známá tělní tekutina i přesto, že na lymfatickém systému závisí do velké míry fungování imunitního systému. Lymfatická masáž představuje soustavu speciálních hmatů, které provádíme určitým tlakem a tempem v přesně stanoveném pořadí. Nejprve se pročistí centrální lymfatické uzliny, poté uzliny regionální. Lymfa má přímou souvislost s problémy pokožky, jako je celulitida, blokády a otoky v oblasti lymfatických uzlin, očí, popřípadě kloubů kdekoli na těle. Žádný přístroj ani přípravek manuelní masáž nenahradí, neboť jiným způsobem nelze ošetřit centrální ani regionální uzliny.

Baňkování

Používání baněk je známé již od starověku. Dodnes je to jedna z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad, ale i pro ovlivňování funkcí vnitřních orgánů. Rychlým prokrvením kůže a svalů způsobí uvolnění a úlevu. Baňkování odstraňuje bolesti a uvolňuje ztuhlé svaly. Účinek baněk je v prokrvení, reflexním účinku, a v ovlivnění lymfatického systému. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrén.

Masáž lávovými kameny

Jedna z nejpříjemnějších masáží, která dokáže svými účinky uspokojit i ty nejnáročnější z Vás. Pro své relaxační a regenerační účinky se hodí zejména pro lidi pod neustálým tlakem a stresem. Masáž se provádí zahřátými lávovými kameny, které výborně akumulují teplo přecházející do ztuhlých a unavených svalů. Tato relaxační technika výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Hluboce relaxuje a harmonizuje organismus, prohřívá celé tělo, napomáhá detoxikaci organismu a také vyrovnává energii v těle. Úžasně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo z kamenů.

Reflexní masáž

Je manuelní léčebný zásah na povrchu těla, který je aplikován na místě druhotných změn. Ovlivňuje všechny dosažitelné vrstvy a aby mohly být ovlivnitelné, masáž je prováděna bez masážní emulze a razantními hmaty. Postihuje všechny tkáňové vrstvy dosažitelné z povrchu těla a ovlivňuje tak reflexní (přenesené) změny v kůži, podkoží, povázce i na okostici vhodných kostních ploch.

Klasická(léčebná) masáž

záda200Kč30min
šíje110Kč20min
záda + šíje250Kč45min
dolní končetiny255Kč45min
horní končetiny130Kč25min
Celková masáž540Kč90min – 120min

Masáž obličeje

Jedná se o jednu z nejkomplexněji působících masáží. Obličej je ta část našeho těla, která bezprostředně reprezentuje naší osobnost. Málokdy si obličej zakrýváme, proto se jeho mimika, výraz a vzhled stal presentací naší osobnosti a hlavní součástí naší neverbální komunikace s okolím, které nás podle výrazu tváře poměrně přísně hodnotí. Nejenom, že nám podle obličeje odhadují věk, ale i to jakou máme povahu, kdo vlastně jsme. Výraz naší tváře určuje zda působíme na své okolí sympaticky.

Kvalitně provedená masáž:

  • omlazuje pleť a oddaluje proces jejího stárnutí
  • potlačuje tvorbu vrásek a vyrovnává pokožku okolo očí
  • odstraňuje stres a tím i tvrdé kontury tváře, naopak jej zjemňuje, činí nás mladší a svěžejší
  • působí blahodárně na psychiku prostřednictvím velkého množství nervových receptorů
  • navozuje pozitivní pocit sebedůvěry, uvolnění a vnitřní radosti

Vojtova metoda

Vojtův princip je diagnostický a terapeutický systém u hybných poruch, hlavně u dětí.
Princip je zákonitost, pravidlo, které dává základ nějaké věci. Vojtovu principu dávají základ zákonitosti přiřazené následujícím třem oblastem:

  1. motorický vývoj dítěte v 1.roce života (zvláště posturální ontogeneze)
  2. diagnostika, zvláště raná diagnostika do 3. měsíce života
  3. terapie, zvláště raná terapie v prvních 6. měsících života

Je jim společné pozorování, analýza a aktivace hybných vzorců, které vysvětlují,zda geneticky dané a tím vrozené hybné programy mohou být použity, nebo zda lze tohoto použití dosáhnout pomocí terapie.

Pod pojmem hybné vzorce se v této souvislosti rozumí společné a doplňující se funkce různých svalových skupin, které tělo drží, a s nimiž se tělo vzpřimuje proti zemské přitažlivosti, pohybuje se vpřed a provádí cílené pohyby. Tyto hybné vzorce jsou nezbytné i pro vyjadřovací možnosti člověka, neboť chování osoby je vždy spojeno s pohybem. Hybné vzorce jsou koordinovány a kontrolovány v centrálním nervovém systému při zapojení senzorických signálů motorického systému, a proto jsou označovány za senzomorické hybné vzorce.