Nabídka služeb
Masáž miminek a dětí (od 3. měsíce)

Popis techniky: Speciální masáže primárně působí na PSYCHICKÝ vývoj dítěte, dává pocit klidu, pohody a bezpečí. Dotyková terapie upevňuje vztah mezi maminkou a miminkem, u tatínků pak často pomáhá vztah teprve utvářet.

Další důležitý účinek dětských masáží je pozitivní vliv na svalovou soustavu, zlepšení pružnosti svalů a kloubů, koordinace pohybů. Příznivě je ovlivněno také trávení a vyprazdňování miminka, posiluje se dýchací a nervový systém.

Masáž nabízí čas, který můžou rodiče aktivně s miminkem strávit. Kojencům a batolatům přináší účinky po stránce emoční i fyziologické.

FYZIOLOGICKÉ - řadíme sem stimulaci krevního systému, stimulaci proudění lymfy, stimulaci orgánů trávicího traktu - urychluje průchod potravy a vyprazdňování bříška. Masáž podporuje produkci růstových hormonů hypofýzy. Taktéž se zlepšuje svalová koordinace, pružnost kloubů a svalů. Stimulace nervového systému, který je důležitý pro správný neurologický a motorický vývoj dítěte.

EMOČNÍ - fyzický kontakt stimuluje smyslovou vnímavost miminka. Podporuje sebejistotu, emoční bezpečí a důvěru. Správná masáž navozuje spánek, což je důležité u neklidných děti, nespavosti nebo v období prořezávání zoubků. Maminkám s poporodní depresí pomáhají masáže překonávat jejich negativní pocity.

Masáže mohou pomoci při zotavování specifických dětských nemocí jako jsou nachlazení, astma, trávicí obtíže, neklidné spaní a jiné.

Během několika návštěv se rodiče mohou masáž naučit a následně provádět doma :-)

Cena 300 Kč / 30 min

Masáž lávovými kameny

Jedna z nejpříjemnějších masáží, která dokáže svými účinky uspokojit i ty nejnáročnější z Vás. Pro své relaxační a regenerační účinky se hodí zejména pro lidi pod neustálým tlakem a stresem. Masáž se provádí zahřátými lávovými kameny, které výborně akumulují teplo přecházející do ztuhlých a unavených svalů. Tato relaxační technika výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Hluboce relaxuje a harmonizuje organismus, prohřívá celé tělo, napomáhá detoxikaci organismu a také vyrovnává energii v těle. Úžasně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo z kamenů.

Reflexní masáž

Je manuelní léčebný zásah na povrchu těla, který je aplikován na místě druhotných změn. Ovlivňuje všechny dosažitelné vrstvy a aby mohly být ovlivnitelné, masáž je prováděna bez masážní emulze a razantními hmaty. Postihuje všechny tkáňové vrstvy dosažitelné z povrchu těla a ovlivňuje tak reflexní (přenesené) změny v kůži, podkoží, povázce i na okostici vhodných kostních ploch.

Klasická(léčebná) masáž

záda + šíje300Kč30min
dolní končetiny400Kč40min
horní končetiny200Kč20min
Celková masáž900Kč90min

Masáž obličeje

Jedná se o jednu z nejkomplexněji působících masáží. Obličej je ta část našeho těla, která bezprostředně reprezentuje naší osobnost. Málokdy si obličej zakrýváme, proto se jeho mimika, výraz a vzhled stal presentací naší osobnosti a hlavní součástí naší neverbální komunikace s okolím, které nás podle výrazu tváře poměrně přísně hodnotí. Nejenom, že nám podle obličeje odhadují věk, ale i to jakou máme povahu, kdo vlastně jsme. Výraz naší tváře určuje zda působíme na své okolí sympaticky.

Kvalitně provedená masáž:

 • omlazuje pleť a oddaluje proces jejího stárnutí
 • potlačuje tvorbu vrásek a vyrovnává pokožku okolo očí
 • odstraňuje stres a tím i tvrdé kontury tváře, naopak jej zjemňuje, činí nás mladší a svěžejší
 • působí blahodárně na psychiku prostřednictvím velkého množství nervových receptorů
 • navozuje pozitivní pocit sebedůvěry, uvolnění a vnitřní radosti

Vojtova metoda

Vojtův princip je diagnostický a terapeutický systém u hybných poruch, hlavně u dětí.
Princip je zákonitost, pravidlo, které dává základ nějaké věci. Vojtovu principu dávají základ zákonitosti přiřazené následujícím třem oblastem:

 1. motorický vývoj dítěte v 1.roce života (zvláště posturální ontogeneze)
 2. diagnostika, zvláště raná diagnostika do 3. měsíce života
 3. terapie, zvláště raná terapie v prvních 6. měsících života

Je jim společné pozorování, analýza a aktivace hybných vzorců, které vysvětlují,zda geneticky dané a tím vrozené hybné programy mohou být použity, nebo zda lze tohoto použití dosáhnout pomocí terapie.

Pod pojmem hybné vzorce se v této souvislosti rozumí společné a doplňující se funkce různých svalových skupin, které tělo drží, a s nimiž se tělo vzpřimuje proti zemské přitažlivosti, pohybuje se vpřed a provádí cílené pohyby. Tyto hybné vzorce jsou nezbytné i pro vyjadřovací možnosti člověka, neboť chování osoby je vždy spojeno s pohybem. Hybné vzorce jsou koordinovány a kontrolovány v centrálním nervovém systému při zapojení senzorických signálů motorického systému, a proto jsou označovány za senzomorické hybné vzorce.

Podiatrie

PRAKTICKÁ PODIATRIE pro děti od 3 let i dospělé, se systémy Vasyli Medical, Foot Wave a Formthotics.

Zahrnuje:

 • ANAMNÉZU rozkrývající stav podiatrické diagnózy
 • VYŠETŘENÍ stoje, stojové zkoušky, nášlapové zkoušky, kineziologický rozbor, plantogram, případně podoskop
 • VYŠETŘENÍ chůze, popřípadě běhu
 • OBJEKTIVIZACE statiky a dynamiky
 • ZPŘÍSTUPNĚNÍ poruchy klientovi
 • POSOUZENÍ správnosti obuvi – tvar, velikost, účelovost
 • NÁVRH KOMPENZAČNÍHO CVIČENÍ
 • VÝBĚR VHODNÉ STÉLKY značky VASYLI MEDICAL, FOOT WAVE A FORMTHOTICS

Všechny zdravotní stélky VASYLI MEDICAL, FOOT WAVE A FORMTHOTICS disponují protetickými prvky, které napomáhají stabilitě stoje, chůze, běhu a neutrálnímu nášlapu. Stélky zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel na podložce, tlumí otřesy působící na páteř, chrání nosné klouby a především navádějí pohyb v kloubech do fyziologických tzn. nebolestivých rovin. V neposlední řadě snižují únavu po výkonu.

Vasyli + Armstrong II je stélka užívána zvláště jako DIABETICKÁ – zaměřuje se na hlavní oblasti problémů citlivých chodidel – problémy s třením a zvýšenými tlaky. To pomáhá snižovat míru výskytu poranění kůže a hrozby infekce/ulcerace.

Protetické prvky, funkce a účinky stélek

 • Hluboká patní miska stabilizuje pozici paty.
 • Kontrola polohy chodidla ve všech fázích chůze (došlap, fáze opory, odval).
 • Navýšení funkce 1. paprsku nohy (stabilizuje přednoží).
 • Metatarzální podpora zlepšuje funkci příčné klenby.
 • Antistresové plochy snižují tlakové poměry v místech nejvyšší zátěže.

Na co pediatrie pomáhá?

Ploché nohy, podélně i příčně zborcená a propadlá klenba, valgozita, varozita kolen, kotníků a pat. Spadlé kotníky, halluxy, diabetická noha. Výběr cviků a vhodné vložky také léčí otlaky, patní ostruhy i různé jiné deformity. Vhodná stélka a podpatěnka do bot také pomůže při skolióze, srovnání různé délky končetin, uleví chronické artróze v nosných kloubech.